У закладах охорони здоров'я Запорізької області розширене охоплення послугою раннього втручання за принципом раннього виявлення дітей, які мають порушення розвитку або в яких існує ризик виникнення таких порушень

images 9У КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР виявлення хворих дітей з періоду новонародженості проводиться у відділенні патології новонароджених.

У педіатричному відділенні для дітей грудного віку проводиться реабілітація за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя». Наявний  катамнестичний кабінет.

Також, пакет «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя» підписаний з НСЗУ і у КНП «Міська дитяча лікарня № 5» Запорізької міської ради. Послуги надаються на базі відділення фізичної та реабілітаційної медицини цього закладу.

Детальніше...

У закладах охорони здоров’я області враховані підходи гендерної чутливості, дружності до сімей з дітьми та маломобільних груп населення при будівництві, реконструкції

bbЗаклади охорони здоров’я області дотримуються вимог, зазначених у нормативних документах щодо доступності будівель та приміщень під час проектування та проведення реконструкцій приміщень/будівель.

Зокрема, у КНП «Обласний перинатальний центр» ЗОР всі корпуси обладнані пандусами для безперешкодного доступу жінок з інвалідністю до будівель і приміщень.

У КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР особи з дітьми від 0-17 років, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до приміщень лікарні та інформації в різних форматах та з використанням технологій. У наявності 4 ліфти, в яких можуть перевозити  маломобільні групи населення на всі поверхи.

Детальніше...

Про надання інформації щодо виконання «Обласного плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» за ІІІ квартал 2023 року п. 41

Пункт 41 щодо розширення мережі освітніх центрів Державної установи “Школа супергероїв” у всіх обласних дитячих лікарнях.

У КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР планується запровадити  та долучитися до мереж освітніх центрів Державної установи «Школа супергероїв».

У КНП «Обласний центр з надання психіатричної допомоги» ЗОР, згідно з постановою КМУ № 1160 від 28.10.2021 «Деякі питання забезпечення організації та надання освітніх послуг дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога» з метою забезпечення рівних прав, можливостей та безперервності здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти дітьми, які перебувають на стаціонарному лікуванні більш 14 днів, пропонується надання освітньої допомоги.

Про надання інформації щодо виконання «Обласного плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» за ІІІ квартал 2023 року п. 30

Щодо пункту 30. Створення системи реабілітаційної допомоги військовослужбовцям та ветеранам.

30.1. Розробити маршрут Захисника для  отримання комплексної реабілітації: скерування до закладів охорони здоров'я / реабілітаційних закладів, які надають реабілітаційні послуги.

На виконання наказу МОЗ України від 16.03.2022 № 495 «Про організацію надання відновного лікування та реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я військовослужбовцям сил оборони», з метою покращення якості надання медичної допомоги військовослужбовцям сил оборони для відновного лікування та надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, Департаментом охорони здоров'я обласної військової адміністрації видано наказ від 29.03.2022 № 95-вс, в якому визначені заклади охорони здоров'я, що  забезпечують надання відновного лікування та реабілітаційної допомоги військовослужбовцям сил оборони після надання їм спеціалізованої медичної допомоги у військово-медичних та цивільних закладах охорони здоров’я. В зазначених закладах охорони здоров'я визначені координатори, відповідальні за надходження, переведення та виписку військовослужбовців сил оборони, які активно співпрацюють з фахівцями військового госпіталю.

Детальніше...

Про надання інформації щодо виконання «Обласного плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» за ІІІ квартал 2023 року п. 29

Пункт 29 щодо забезпечення відкриття психіатричних відділень та Mental health центрів в багатофункціональних лікарнях та спеціалізованих закладах з дотриманням вимог законодавства та прав людини

В КНП «Обласний центр з надання психіатричної допомоги» ЗОР забезпечено відкриття психіатричних відділень та Mental health центрів в багатофункціональних лікарнях та спеціалізованих закладах з дотриманням вимог законодавства та прав людини

Про надання інформації щодо виконання «Обласного плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» за ІІІ квартал 2023 року п. 28

Пункт 28. Про забезпеченість розвиток гендерно чутливого простору в закладах охорони здоров'я, розширено застосування підходів дружніх до сімей з дітьми та маломобільних груп населення.

28.1. Щодо врахування підходи гендерної чутливості, дружності до сімей з дітьми та маломобільних груп населення при будівництві, реконструкції закладів охорони здоров'я.

Заклади охорони здоров’я області дотримуються вимог, зазначених у нормативних документах щодо доступності будівель та приміщень під час проектування та проведення реконструкцій приміщень/будівель.

Зокрема, відповідно до інформації, отриманої від керівництва закладів охорони здоров’я області, у КНП «Обласний перинатальний центр» ЗОР всі корпуси обладнані пандусами для безперешкодного доступу жінок з інвалідністю до будівель і приміщень. Завдяки співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні цей заклад отримує устаткування  з метою створення кабінету безбар’єрного доступу для маломобільних верств населення; функціонування кабінету планується розпочати у червні 2023 року.

Детальніше...