Що важливо знати пацієнтам про ліки? 

moz.newЩороку ліки рятують мільйони життів. Завдяки їх правильному застосуванню пацієнти по всьому світу мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям.

Проте чим відрізняються між собою та чому деякі препарати потребують лікарського призначення?

За рівнем контролю всі ліки можна поділити на безрецептурні та рецептурні. 

Вимога предʼявляти паперову копію електронного направлення суперечить законодавству та звужує права пацієнтів

moz.newЕлектронне направлення надається лікарем до іншого надавача медичної допомоги (приміром, вузького спеціаліста, лабораторії тощо) на підставі оцінки стану здоров’я пацієнта та медичних показань.  На сьогодні в електронній системі охорони здоровʼя сформовано майже 267 млн електронних направлень. Це один із найпопулярніших цифрових сервісів в українській медицині.

Детальніше...

Бий, біжи, завмри! Як ми реагуємо на стрес (відео)

moz.newПовномасштабна війна спричинила суттєве погіршення психічного стану українців – більшість із нас постійно перебуває в стані підвищеної напруженості, тривоги та стресу. Допомоги спеціалістів із психічного здоров’я потребуватимуть щонайменше 14 млн наших співгромадян. Про це нещодавно заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

Детальніше...

Уряд змінив підхід до виплат коштів з програми медичних гарантій для закладів первинки на тимчасово окупованих територіях

44721 2387e10d f085 4a51 a42e 24fba853c946Уряд ухвалив постанову, яка дозволить працівникам закладів первинної медичної допомоги, що знаходяться на тимчасово окупованих росією територіях, гарантовано отримувати кошти, які необхідні для виплат зарплати медикам. 

Детальніше...

Майже 25 000 слухачів зареєструвалися на курс із ведення психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги

moz.newПланується, що до кінця 2024 року в Україні 60 % спеціалістів, які працюють у медичних закладах первинної ланки, пройдуть навчання і зможуть надавати допомогу пацієнтам у випадках найбільш поширених психічних розладів, як то депресія або ж невроз. І, що найважливіше, не лише вчасно діагностувати їх, а й лікувати. А у разі необхідності більш ретельної терапії перенаправлятимуть таких пацієнтів до вузьких спеціалістів. 

Детальніше...

Як медичним закладам залучити до роботи з ЕСОЗ якомога більше медичних сестер та братів?

moz.newЯк свідчать дані ЕСОЗ, залученість медичних сестер та братів у роботу з медичними записами в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) з моменту появи такої можливості в червні минулого року збільшилась майже у 18 разів за останні 8 місяців. Це позитивна тенденція, однак показник залученості все ще дуже низький: так протягом 2022-2023 років він становив лише 3,8% записів (переважно процедур та взаємодій), від загальної кількості медичних записів такого типу, внесених протягом 2022-2023 років.

Детальніше...