Інформація за результатами проведеної наради з педіатричної допомоги

novorozhdennyy

Згідно з наказом Департаменту охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації від 21.05.2018 № 57-Адм 31 травня 2018 року відбулася нарада з педіатричної допомоги.

Серед питань, що розглядалися під час засідання, – «Аналіз малюкової смертності по Запорізькій області за І квартал 2018року» (доповідач – Рубанова Є.І., начальник відділу охорони материнства і дитинства управління реформ і розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації),

«Стан надання медичної допомоги дітям з інфекційними захворюваннями у Запорізькій області за 2017 рік» (доповідач – Усачова О.В., головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації зі спеціальності «Дитячі інфекційні хвороби», д.мед.н, професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Запорізького державного медичного університету), «Епідемічна ситуація щодо захворюваності на туберкульоз дитячого населення Запорізької області у 2017році» (доповідач – Чернишова Л.І., головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації зі спеціальності «Дитяча фтизіатрія», завідувач дитячого відділення КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний диспансер» ЗОР), «Значення туберкулінодіагностики та її інтерпретації у виявленні туберкульозу у дітей і підлітків» (доповідач – Разнатовська О.М, професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Запорізького державного медичного університету), «Оздоровлення дітей в умовах КЗ «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 І-ІІ ступенів» (доповідач – Треуша В.М., директор КЗ «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 І-ІІ ступенів», інформація щодо КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1» ЗОР (для дітей з вадами фізичного та/або розумового розвитку)» (доповідач – Максимов В.С., директор КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 1» ЗОР.

Показник малюкової смертності по області за І квартал 2018 року зросла на 42,2% у порівнянні з показником за І квартал 2017 року. У структурі малюкової смертності І місце займають стани перинатального періоду, ІІ місце - вроджені аномалії, ІІІ місце – симптоми, ознаки та інші неуточнені стани (синдром раптової смерті грудної дитини).

Значну роль у зростанні показника малюкової смертності відіграють соціальні проблеми. Так, третина дітей, які померли у І кварталі 2018 року, становлять діти з багатодітних сімей. Згідно з нормативною базою при первинному патронажі та в подальшому лікарям та середньому медичному персоналу необхідно звертати увагу на умови перебування дитини у родині та своєчасно інформувати адміністрацію закладу охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, щодо наявності на дільниці дітей із групи соціального ризику для подальшого інформування соціальних служб.

У структурі інфекційної захворюваності у Запорізькій області за 2017рік: на І місці – гострі респіраторні захворювання, на ІІ – вітряна віспа, на ІІІ місці – гострі кишкові інфекції. У 2017 році мало місце зростання захворюваності на кір, чому сприяла відсутність вакцини; зниження рівня вакцинованих дітей призвело до зросту захворюваності. Захворюваність на коклюш зменшилася завдяки вакцинації. Випадків захворювання на поліомієліт в області не було. Спорадичні випадки на менінгококову інфекцію виникають щорічно, тому має бути постійна настороженість щодо цієї патології у медичних працівників.

За останні 2 роки показники захворюваності на туберкульоз дитячого населення Запорізької області найвищі в Україні (показник по області 22,0 на 100 тис. дитячого населення у 2017 році). У К-Дніпровському, Василівському, Чернігівському, Більмацькому, Михайлівському, Пологівському, Г-пільському районах показник перевищує показник по області. Серед міст звертавє на себе увагу м. Мелітополь, де показник 34,4 на 100 тис. дитячого населення. У дітей превалює первинний туберкульоз, але є випадки мультирезистентного туберкульозу. Зростанню захворюваності сприяла відсутність вакцини БЦЖ, серед захворілих 11 не були вакциновані проти туберкульозу. Значна кількість дітей – із родин, де є хворий на туберкульоз. Підкреслено значення своєчасного вилучення дітей із такої родини, а також обов’язкове проведення туберкулінодіагностики для своєчасного виявлення хворих на туберкульоз і раннього початку лікування.

Акцентовано увагу на необхідності проведення туберкулінодіагностики та її інтерпретації для виявлення туберкульозу у дітей і підлітків.

Також акцентовано увагу щодо наявності на теперішній час вакцини БЦЖ на складі КУ «СТМО «Дитинство» ЗОР.