До 70-річчя Запорізької обласної клінічної лікарні в установі відбудеться престижний міжнародний симпозіум

Анонс второй украинско пол ский симпозиум

Запорізька обласна клінічна лікарня продовжує розвивати міжнародне співробітництво. Уже вдруге флагман медицини запорізького краю, який в цьому році святкує 70-річний ювілей, стає базою для проведення престижного ІІ українсько-польського симпозіуму. 14 вересня поточного року провідні польські фахівці та їх колеги зі всієї України в ЗОКЛ обговорять «Актуальні питання діагностики та лікування венозних патологій органів черевної порожнини і заочеревинного простору».

Розуміючи, наскільки гостро сьогодні в регіоні стоїть проблема серцево-судинних захворювань і дбаючи про інтереси громади, ініціативу Запорізької обласної клінічної лікарні підтримали керівники Запорізької облдержадміністрації та Запорізької обласної ради, які запрошені на цей захід.

Тромбоемболія легеневої артерії, аневризми аорти, тромбози - ці недуги фахівці негласно називають «мовчазними вбивцями» за безсимптомний перебіг або «хамелеонами в медицині» за вміле маскування під інші захворювання. Порушення в судинах викликають патології інших органів, супроводжуються важкими ускладненнями і важко піддаються корекції, тому питання їх діагностики та лікування для подальшого розвитку медицини залишається ключовим. Своїми напрацюваннями і досягненнями в цьому напрямку поділяться фахівці Польщі Роберт Прочко і Станіслав Мазур, представники Варшавського медичного університету.

Варто відзначити, що венозна патологія зустрічається не тільки в практиці кардіологів або судинних хірургів. З нею стикаються гінекологи, урологи, гастроентерологи, рентгенологи і хірурги. Тому симпозіум об'єднає на базі Запорізької обласної клінічної лікарні фахівців різних профілів. Наприклад, свою доповідь представлять Лариса Давидова і Артем Огородник, провідні гінекологи столичного Інституту педіатрії, акушерства і гінекології, Наталя Луценко, завідувач кафедри гінекології ЗМАПО, Андрій Никоненко, керівник кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ, Дмитро Буга, завідувач кафедри трансплантології і ендокринної хірургії ЗМАПО.

«Заради важливої ​​події в Запоріжжя з'їдуться фахівці з усієї України, але в першу чергу - кардіологи, урологи, гастроентерологи області, які першими надають допомогу пацієнтам з судинними катастрофами. Від здатності лікарів на місцях швидко розпізнати проблему, точно поставити діагноз, провести діагностику і лікування за допомогою сучасних методик залежить людське життя. Тому так важливо переймати європейський досвід і підвищувати кваліфікацію фахівців», - наголошує на важливості міжнародного симпозіуму головний лікар ЗОКЛ Ігор Шишка.

 Захід відбудеться 14 вересня 2018 року за адресою: Оріхівське шосе, 10, м. Запоріжжя. Місце проведення: актова зала КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня»ЗОР.

Початок реєстрації – о  8:30. Офіційне відкриття – о 9:30.