Експерти з ASM завітали до Запоріжжя

В рамках заходів, що реалізує КУ «Центр СНІД» ЗОР за підтримки Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC) США, на виконання Надзвичайного плану Президента США по боротьбі зі СНІДом (далі - PEPFAR), 20 вересня 2018 року в Запорізькій області відбувся моніторинговий візит експертів Американської асоціації мікробіологів (ASM).

Мета PEPFAR полягає у досягненні активізації профілактики ВІЛ-інфекції, забезпечення лікуванням ВІЛ-позитивних пацієнтів, дотримання прав людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), формування толерантного ставлення до них у суспільстві та, як наслідок, зменшення захворюваності на ВІЛ-інфекцію та смертності від СНІДу, що врешті призведе до стабілізації епідемічної ситуації у світі.

Завданням візиту експертів ASM було надання методичної та технічної допомоги закладам охорони здоров’я Запорізької області у плануванні та впровадженні заходів з удосконалення послуг з тестування на ВІЛ, зокрема, із застосування швидких (експрес) тестів для тестування на ВІЛ.

Зустріч відбулася у поліклінічному відділенні Запорізького обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Під час візиту експерти з ASM зустрілися з представником Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Мороз О.С., головним лікарем Центру Петровською О.Д., лікарями та медичними сестрами закладу. В кабінеті «Довіра» експерту ASM, за бажанням, була здійсненна процедура тестування на ВІЛ із застосуванням швидких тестів. Зауваження до якості проведення процедури були відсутні. Проаналізована наявна медична документація, зокрема стандарти операційних процедур з лабораторних досліджень та система реєстрації медичних послуг з консультування та тестування на ВІЛ відповідали чинним наказам Міністерства охорони здоров’я України.

Експерти з ASM лікар Галина Мухіна, мікробіолог Марк Петтігроув, професор Джейсон Фарлей з медсестринської школи Університету Джонс Хопкінс високо оцінили рівень надання послуг у сфері протидії ВІЛ/СНІД, відмітили забезпечення вільного доступу різних верст населення області до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, з використанням швидких тестів та побажали успіхів в сфері протидії ВІЛ/СНІД.