Анонс проведення наради-семінару керівників служби крові області

transfuzКожну хвилину у країнах усього світу відбувається безліч подій, які вимагають переливання крові. Завдання служби крові і полягає в тому, щоб забезпечити достатній запас компонентів крові. Оскільки вони мають обмежений термін зберігання - донори потрібні постійно.

В Україні, згідно зі статистикою, щорічно проводиться більш 670 тисяч гемотрансфузій. Компоненти і препарати крові широко застосовуються в хірургії (трансплантація органів, операції на серці і опорно-руховому апараті); в онкології і при допомозі породіллі; при наданні допомоги постраждалим у катастрофах і аваріях природного і техногенного характеру, при виконанні громадянського обов'язку в антитерористичній операції.

Переливання крові є суттєво важливим медичним втручанням і застосовується в клінічній практиці для порятунку життя пацієнтів виключно за життєвими показаннями. Добре організована служба переливання крові є неодмінною умовою безпечного і ефективного використання крові та її продуктів з відповідною якістю.

В нашій області тільки за 2017 рік проведено більше 44 тисяч гемотрансфузій. Це стало можливим завдяки більш ніж 25 тисячам донорів, які в цілому здійснили близько 35 тисяч донацій, тобто кроводач і плазмодач (всього по Україні - понад 580 тис. донацій).

Згідно із статистикою за підсумками діяльності закладів служби крові за 2017 рік, середній відсоток донорів від загальної кількості населення по Запорізькій області становив 1,44%, по регіонах України - 0,93%. Кількість донаций крові, плазми і клітин крові на 1000 наявного населення по  Запорізькій області становить 19,8. (по Україні - 13,05).

Проблеми організації донорства крові в Запорізькій області, основні напрямки реорганізації служби крові в світі Стратегії розвитку національної системи крові та підсумки роботи за 9 місяців поточного року будуть розглядатися 25 жовтня 2018 року на нараді-семінарі керівників служби крові області, яка відбудеться у приміщенні КУ «Запорізька обласна станція переливання крові» ЗОР за адресою: м. Запоріжжя, вул. Леоніда Жаботинського (Правди), 32. Початок заходу о 09.30.