Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день один з найбільш важливих міжнародних днів, який пов'язаний з питаннями охорони здоров'я і є однією з ключових можливостей підвищення інформованості населення про шляхи передачі інфекції, формування навичок безпечної поведінки, щодо запобігання інфікуванню ВІЛ, доступність профілактичних програм серед ключових груп; забезпечення рівного доступу до консультування і тестування, вчасне охоплення ВІЛ-інфікованих осіб послугами догляду та підтримки, антиретровірусним лікуванням.

Кожна людина котра себе поважає, повинна знати свій ВІЛ статус.

Фахівці постійно звертаються до суспільства з важливою метою, щодо необхідності проходження тесту на ВІЛ.

Варто пройти тестування, якщо:

не використовуєте презервативи;

у вас є ВІЛ – позитивний статевий партнер;

більше одного статевого партнеру з моменту останнього тесту на ВІЛ;

маєте досвід вживання ін’єкційних наркотиків;

мали статеві контакти з людиною, яка вживала ін’єкційні наркотики;

мали статеві контакти з особою, чиєї сексуальної історії ви не знаєте.

Тестування можна зробити у маніпуляційному кабінеті КУ «Запорізький обласний центр СНІДу» ЗОР, за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 28; КУ «Мелітопольський центр СНІДу» ЗОР,  у маніпуляційних кабінетах центральних районних лікарень, центрів первинної - медико санітарної допомоги та в громадських організаціях, які працюють у сфері ВІЛ/СНІД, обстеження проводяться БЕЗКОШТОВНО.

Тестування – це турбота про себе та своїх близьких. Потурбуйтеся про власне здоров’я, протестуйтесь на ВІЛ.

А, також ви можете знайти пункт тестування ближче до свого дому  за цим посиланням: http://hivtest.com.ua/

Європейський тиждень тестування на ВІЛ

За ініціативою «ВІЛ в Європі» та підтримки ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» по всій країні з 23 по 30 листопада 2018 року проходить захід під назвою «Європейський тиждень тестування на ВІЛ».

Мета цієї акції є збільшення кількості людей, які проінформовані про свій ВІЛ-статус, а також зниження випадків пізньої діагностики ВІЛ.

У місті Запоріжжі акція «Європейський тиждень тестування на ВІЛ».  проходить за участю КУ «Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» ЗОР. З 23 листопада 2018 року фахівці Центру СНІД спільно з нашими партнерами – працівниками БФ «Сподівання» та Товариства Червоного Хреста України проводять безкоштовне тестування на ВІЛ на проспекті Металургів. Станом на 29 листопада 2018 року було протестовано 55 осіб, позитивних результатів не було.

Спільно з працівниками БО «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» тестування проводиться навпроти поліклініки Центру СНІДу за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 28. Протестовано 29 осіб, позитивних не виявлено.

Акція у місті Запоріжжі проходитиме до 30 листопада включно.

 

У КУ «Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», за адресою м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 28, постійно, щоденно, з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 15:00 працює кабінет «ДОВІРА». Кожний охочий може БЕЗКОШТОВНО отримати до- та після-тестове консультування з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, психологічну підтримку.

collage photocat1