У Запоріжжі відбулися масштабні заходи, присвячені Всесвітньому Дню здоров'я


DSC 0803
Щорічно 07 квітня у всьому світі відзначають День здоров’я. У Запоріжжі в цей день відбулися святкові заходи у парку біля КУ "Запорізький обласний центр молоді" ЗОР. Організаторами виступили ДУ «Запорізькій обласний лабораторний центр МОЗ України» за підтримкою Департаменту охорони здоров’я та Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації.

На території парку розташувалося кілька локацій для ігор, поробок і відпочинку. Представники організації «Червоний хрест» проводили майстер-класи з надання першої медичної допомоги. Поруч знаходився столик для поробок, де найменшим учасникам заходу допомагали створити власну.

На території парку знаходилася намет організації БО «Мережа 100% життя. Запоріжжя». Мережа створена і працює для ВІЛ-інфікованих людей, а також пацієнтів з туберкульозом, гепатитами та представниками ключових постраждалих груп населення. У наметі бажаючі могли пройти тестування на ВІЛ-інфекцію. Результат був готовий через 15 хвилин.

Також на території парку працювали «Агенти здоров'я» - консультанти субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Запорізькій області» проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», які допомагали всім бажаючим  дізнатися як правильно дбати про своє здоров’я, виміряти артеріальний тиск та проконсультуватися у медичних фахівців, прийняти участь у анкетуванні.

Крім того, всі бажаючі мали можливість взяти участь у квесті «Активуй своє здоров'я». Учасники мали пройти декілька рівнів, за проходження яких отримували окуляри - смайлики. На всіх рівнях учасники не тільки підвищили свій рівень знань на тему здоров'я, а й взяли участь в активних іграх. По закінченню квесту організатори оголосили переможців.

У кінці заходу олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Ольга Стражева  провела для дорослих і дітей групову зарядку.

За допомогою проведення святкових заходів організатори ще раз нагадали  громадам про необхідність турботи за  станом свого здоров'я та  проведення регулярної превенції хвороб.