Шановні медичні сестри!

 медичної сестриВід імені Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щиро вітаємо Вас з професійним святом - Міжнародним Днем медичної сестри!


    Усіх медичних сестер об'єднує приналежність до найгуманнішої, шляхетної професії, яка завжди викликала повагу своєю душевною щедрістю, милосердям і професіоналізмом.

 

12 травня світова спільнота святкує Всесвітній День медичної сестри. Цьому святу, фактично, 100 років. Під час Кримської війни, англійкою Флоренс Найтингель уперше була організована служба сестер милосердя. Однак, офіційно свято було затверджено набагато пізніше, тільки в 1971 році, коли сестри милосердя із 141 країни об’єдналися в професійну громадську організацію - Міжнародну Раду медичних сестер. В основу цієї організації покладено об’єднання патронажних сестер Червоного Хреста. Однак круг членства був розширений. Сьогодні, серед півмільйона молодших медичних і фармацевтичних фахівців та бакалаврів, у системі охорони здоров’я України працює понад 300 тисяч медичних сестер. Роботу медичної сестри, окрім підтримки здоров’я, професійного догляду за хворими, профілактики факторів ризику, полегшення страждань, визначає розуміння цінності людського життя, усвідомлення потреби милосердя і доброти, вміння бачити не хворобу, а людину з її духовною та фізичною неповторністю. Це професія є справжнім втіленням милосердя. Це не тільки професія, а й покликання. Недарма в народі кажуть: і тепле слово часом лікує. Медсестра – не просто професія, це стан душі. Здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.

З нагоди професійного свята – Міжнародного Дня медичної сестри прийміть найщиріші привітання та безмежну вдячність за самовіддану працю та вірність професії. Бажаємо Вам міцного здоров'я, миру, невичерпної енергії та професійних злетів. Добра, злагоди й благополуччя Вам і Вашим сім’ям!