Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

 поліомієлітЩорічно 24 жовтня у світі відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Дата події була приурочена до дня народження Джонаса Солка - американського епідеміолога та вірусолога, що розробив протягом 1952–1955 років інактивовану вакцину проти поліомієліту.

Використання інактивованої (убитої) та оральної (живої) поліомієлітної вакцини (жива вакцина Сэйбина), розробленої вірусологом Альбертом Сэйбином, призвело до створення в 1988 році Глобальної Ініціативи з Ліквідації Поліомієліту. З моменту її створення, число нових випадків захворювання зменшилась більш ніж на 99%.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке спричинює поліовірус. Хвороба уражає центральну нервову систему, з виникненням парезів та паралічів, які іноді можуть закінчуватися смертю хворого. Інші небезпечні ускладнення поліомієліту – пневмонія, міокардит, важкі шлунково кишкові розлади з кровотечею, проривом, виразками, кишкова непрохідність.

Близько 5% хворих помирають. В основному - через порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури. У одного з 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності.

Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду.

Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п'яти років. Поліомієліт невиліковний, але його поширенню можна запобігти шляхом вакцинації. Вакцину від поліомієліту вводять кілька разів, і вона захищає людину впродовж усього її життя.

Всі діти в Україні віком 2 та 4 місяця повинні бути вакциновані інактивованою вакциною. В 6 та 18 місяців, 6 та 14 років живою поліовакциною.

Треба пам’ятати, що вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дитину протягом всього лише кількох годин. Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей.

Вакцинація дітей за Календарем є абсолютно безоплатною. Заклади охорони здоров’я Запорізької області достатньо забезпечені якісними та ефективними вакцинами. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно, для цього Вам необхідно зверниться до свого сімейного лікаря.

Отже, єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби це вакцинація, оскільки специфічного лікування не існує!

Підготовлено фахівцями КУ «ЗОЦЗ» ЗОР