На виконання підпункту 6 розпорядження голови облдержадміністрації від 06.09.2017 № 467 «Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів, впровадження енергоефективних заходів бюджетними установами та виконання заходів Програми з підвищення рівня

imgonline com ua Compressed 9AanycUXhX0У закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування у 2019 році продовжуються роботи з впровадження енергозберігаючих заходів.

 

Питання утеплення будівлі є одним з найважливіших завдань в системі підвищення енергоефективності.

У 2018 році комунальна установа «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради прийняла участь у конкурсному відборі проєктів які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (далі - ДФРР).

Проєкт «Капітальний ремонт та термомодернизація з утепленням лікарняного та поліклінічного корпусів КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради, що знаходяться за адресою: проспект Соборний/ вул. Дніпровська/вул. Олександрівська, буд. 70/21/47» направлений на підвищення енергоефективності будівель та зменшенню споживання енергоресурсів, створення оптимальних умов перебування пацієнтів в приміщеннях лікарні. Вартість робіт складає 35 592,092 тис. грн., в тому числі: за рахунок коштів ДФРР -28 962,963 тис. грн., обласного бюджету 3 521,708 тис. грн. В рамках проєкту заплановані до виконання роботи, а саме: утеплення зовнішніх стін лікувального та поліклінічного корпусів; утеплення покрівлі даху та горища лікувального корпусу; заміна дерев’яних вікон та дверей на металопластикові; модернізація системи вентиляції, інженерних мереж. Крім того, для покращення умов комфортного перебування пацієнтів в приміщеннях лікарні, в поліклінічному корпусі планується виконати ремонт ендокринологічного, кардіологічного, неврологічного відділень та клініко-діагностичної лабораторії.

У вересні 2018 року в комунальній установі «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» Запорізької обласної ради розпочато будівельно-монтажні роботи з утеплення фасадів будівель поліклініки та стаціонару, а також улаштування та утеплення покрівлі даху будівлі поліклініки, реконструкція інженерних мереж. Загальна кошторисна вартість робіт складає 31 410,278 тис. грн., виконано робіт, в тому числі: за рахунок коштів ДФРР – 21 572,493 тис. грн., обласного бюджету – 2 622,858 тис. грн.

Впровадження проєкту «Комплексний капітальний ремонт будівель поліклініки (літера А-4) та стаціонару (літера А 1-6) КУ «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» Запорізької обласної ради, за адресою: 69005, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 78» дозволить скоротити теплові витрати через огороджувальні конструкції, що призведе до зменшення витрат лікарні на оплату теплової енергії. Крім того, термомодернізація зовнішніх огороджувальних конструкцій шляхом утеплення зовнішніх стін будівлі лікарні дасть змогу привести будівлі до більш естетичного вигляду, створивши відповідний температурний режим у відділеннях лікарні.

Для здійснення комплексного підходу для реалізації заходів з енергозбереження та з метою ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, в комунальній установі «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради розроблено проектно-кошторисну документацію, яка спрямована на термомодернізацію будівель, а саме:

«Термомодернізація будівлі операційного блоку КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» ЗОР по Оріхівському шосе,10. м. Запоріжжя – реконструкція», вартість робіт складає 13 646,052 тис. грн., в тому числі: в поточному році передбачено за рахунок коштів ДФРР – 6 216,631 тис. грн., обласного бюджету 690,737 тис. грн.;

«Термомодернізація будівлі аудиторного корпусу КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» ЗОР по Оріхівському шосе,10. м. Запоріжжя – реконструкція» вартість робіт складає 9 420,194 тис. грн., в тому числі: в поточному році передбачено за рахунок коштів ДФРР – 4 690,033 тис. грн., обласного бюджету 521,115 тис. грн.;

«Термомодернізація будівлі головного корпусу КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» ЗОР по Оріхівському шосе, 10. м. Запоріжжя – реконструкція» вартість робіт складає 135 856,907 тис. грн., роботи планується виконати за рахунок коштів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та співфінансування обласного бюджету.

Проєктами передбачено виконати заходи щодо комплексної термомодернізації з охопленням всіх елементів конструкції будівель відповідно до державних будівельних норм.