Про впровадження цільової моделі формування та видачі «е-лікарняних» у Запорізькій області

                                                                                                         

 

20210812 10290512.08.2021  відбулася нарада Департаменту охорони здоров`я Запорізької облдержадміністрації під головуванням ВОЛОВИК Марини Віталіївни – заступника директора Департаменту охорони здоров`я Запорізької облдержадміністрації щодо впровадження цільової моделі формування та видачі «е-лікарняних» у Запорізькій області.

У нараді прийняли участь представники управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, керівники департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради, відділів охорони здоров'я Бердянської, Мелітопольської міських рад, закладів охорони здоров’я області комунальної та приватної форми власності.

Експерт Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, заступник директора з експертизи тимчасової непрацездатності КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 10» Ілона ПЕРІДІРІЙ ознайомила присутніх з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01 червня 2021 року № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 червня 2021 року за № 728/36350, яким врегульовано процес впровадження цільової моделі «е-лікарняних».

Запровадження електронних лікарняних – важливий етап депаперизації не лише у сфері охорони здоров’я, але й у побудові системи ефективного електронного документообігу, що дозволить суттєво економити бюджетні кошти шляхом мінімізації корупційних ризиків видачі необґрунтованих лікарняних та спрощення процесу отримання страхових виплат.

Цільова модель формування та видачі «е-лікарняних» передбачає розподіл зон відповідальності медичної та соціальної сторін. Це важливо з огляду на те, що тимчасова непрацездатність особи може наставати не тільки виключно у випадках її хвороби, існує ще ряд випадків, відповідно до яких передбачені страхові виплати. У разі, якщо тимчасова непрацездатність особи настала за медичними показаннями, лікуючий лікар для підтвердження такої непрацездатності на підставі медичних записів формує пацієнту медичний висновок про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.