Міфи про донорство крові

moz.newМОЗ України нещодавно розвінчав міфи про донорство крові, проте це були такі упередження, які зустрічаються найчастіше і належать до категорії загальних. 

У другій публікації розповімо про міфи, що пов'язані зі способом життя. Наприклад, міф про те, що татуйовані люди не можуть ставати донорами крові, або про те, що донорство є протипоказанням до занять спортом.

Закликаємо вас ставати донорами крові, адже саме ваша донація може врятувати чиєсь життя.

Міф №1. Люди з татуюваннями не можуть здавати кров

Факт: Наявність татуювання (а також пірсингу і мікроблейдингу) не є протипоказанням до донації крові. Більшість людей, що їх мають, можуть бути донорами, якщо в них немає певних захворювань. Проте проведення таких маніпуляцій є показанням до відсторонення від донорства на 6 місяців, або ж на 4 місяці — за умови негативного результату NAT-тесту на гепатит С.

Міф №2. Після здавання крові не можна займатися спортом

Факт: Донорство крові не впливає на здатність людини виконувати фізичні вправи. Донор може відновити заняття спортом того ж дня, коли здавав кров, щойно почуватиметься достатньо комфортно для цього. Водночас рекомендовано відпочити 15-20 хвилин після процедури і не надто захоплюватися інтенсивними навантаженнями у цей день. Варто також уникати підняття важких предметів рукою, з якої у вас забирали кров. 

Міф №3. Вегетаріанці не можуть бути донорами крові, бо не їдять м’яса

Факт: Люди, що не вживають м’яса чи продуктів тваринного походження, як і всі інші, можуть бути донорами, якщо відповідають всім медичним вимогам. Їхню кров перевіряють на рівень концентрації гемоглобіну та вміст феритину, і якщо немає відхилень від норми, їх допускають до донації. 

Міф №4. Куріння є протипоказанням до донорства крові

Факт: Попри те, що куріння шкодить здоров’ю не лише курця, а й тих, хто його оточує, воно не є протипоказанням до донорства крові. Якщо ви – курець і хочете стати донором, відмовтеся від куріння у день донації (як до, так і упродовж щонайменше трьох годин після неї). Проте краще взагалі покинути цю згубну звичку, щоб бути здоровим.

 

Пресцентр МОЗ України