Всеукраїнський день діагностики раків шкіри

20 квітня 2018 року в Україні відбудеться десятий всеукраїнський «День меланоми» в рамках програми EUROMELANOMA, під час якого будуть проведені безкоштовні огляди населення на предмет раннього виявлення меланоми та раку шкіри. 

Програма EUROMELANOMA, учасниками якої є 30 європейських країн, спрямована на підвищення рівня обізнаності населення про ознаки переродження родимки та об’єднання зусиль медиків та ЗМІ у боротьбі з високим рівнем смертності від меланоми. Ця програма була створена у 1996 році з метою об’єднання світової спільноти для боротьби зі смертністю від меланоми шляхом інформування суспільства про небезпеку родимки, що перероджується, та спонукання медичних працівників до безкоштовних оглядів населення.

У 2008 році до цієї програми приєдналася Україна, а у 2009 році був проведений перший День меланоми в Україні.

Координатор проекту в Україні – Ольга Богомолець, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Харківської медичної академії післядипломної освіти.

         Метою акції є:

1.   надати населенню безкоштовний доступ до сучасних скринінгових методів обстеження пігментних новоутворень шкіри;

2.    покращити виявлення та реєстрацію раків шкіри на ранніх стадіях, що дозволить суттєво знизити смертність від цієї групи захворювань;

3.    сформувати відповідальне ставлення громадян до свого здоров’я.

Для раннього виявлення захворювання на рак шкіри у Запорізькому обласному шкірно-венерологічному клінічному диспансері 20 квітня 2018 року буде проводитися безкоштовна дерматоскопія всіх підозрілих родимок і новоутворень.

Місце знаходження закладу: Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, буд. 67

Номер телефону для запису на безкоштовний огляд: (061) 764-12-33 з 09.00 до 17.00 (реєстратура)

Контактна особа з питань організації заходу: Здравчева Інна Леонідівна, контактний телефон: (061) 764-32-49 (08.00- 16.00)