Розширення послуги "Мобільні аптечні пункти" в Запорізькій області
- Деталі
- Опубліковано: Понеділок, 23 грудня 2024, 09:20
- Перегляди: 172
Департаментом охорони здоров’я ЗОДА була проведена робота, неодноразові зустрічі та перемовини з ліцензіатами та представниками аптечного бізнесу, тому що створювати такі аптечні мобільні пункти можуть суб’єкти господарювання, які мають ліцензії з роздрібної торгівлі лікарськими засобами і, відповідно, вони будуть функціонувати як транспортний засіб ліцензіата.
Асортимент лікарських засобів, які можна придбати у мобільній аптеці, визначає ліцензіат. МАПи, відповідно до наявного попиту, реалізують як безрецептурні, так і рецептурні ліки (за наявності рецепту електронного або паперового), продаж наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у мобільних аптеках заборонено. Також у мобільному аптечному пункті відпускають лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки». За інформацією НЗСУ, Запорізька область знаходиться у лідерах за кількістю відпущених рецептів ( більше 80%) по програмі «Доступні ліки». Попре агресію та складні умови, державі та аптечному бізнесу в Запорізький області вдалося відновити забезпечення населення лікарськими засобами.
Після перемовин з трьома міжнародними фондами та благодійними організаціями було вирішено питання щодо придбання авто для створення мобільнього аптечного пункту КП «Аптечне об’єднання «Фармація». Наразі очікуємо надання авто міжнародним донором вищезгаданому підприємства та плануємо маршрут ще одного мобільного аптечного пункту.
З кінця вересня розпочав роботу перший мобільний пункт ТОВ «Роджерс», який забезпечує лікарськими засобами жителів шести віддалених населених пунктів. Слідом запрацював мобільний аптечний пункт ПрАТ «Аптеки Запоріжжя», маршрут якого охоплює чотири населених пункти.
Запущено 3-й мобільний аптечний пункт КП «Аптека «Сімейний лікар» Широківської громади, який охоплює 32 населених пунктів, поділених на 2 маршрути. МАП надає послуги у найвіддаленіших та малонаселених пунктах.
Наразі в області МАПи охоплюють 42 населених пункти у Біленьківській, Долинській, Михайло-Лукашивській, Новомиколаївській, та Широківській громадах.
Департамент планує найближчим часом, збільшити кількість сільського населення Запорізької області, яке буде мати достатній рівень доступу до лікарських засобів, зокрема по урядовій програмі «Доступні ліки».