Керівники закладів області взяли участь в тренінгу «Надзвичайні ситуації радіаційного характеру: семінари з готовності лікарень»

Заклади охорони здоров’я відіграють важливу роль у реагуванні на різні надзвичайні ситуації, в тому числі радіаційного характеру. Лікарні в зонах підвищеного ризику мають бути готові та навчені заздалегідь для надання необхідної медичної допомоги людям у таких ситуаціях.

Для керівників закладів охорони здоров’я та менеджерів, відповідальних за планування реагування на надзвичайні ситуації, ВООЗ організувала серію тренінгів «Надзвичайні ситуації радіаційного характеру: семінари з готовності лікарень» в п’яти областях України, включаючи Запоріжжя. Під час цих семінарів керівництво медичних закладів навчається тому, як структурувати підготовку лікарень за чек-листом ВООЗ щодо готовності лікарень, який може бути застосований до будь-якого сценарію, пов’язаного з радіаційним опроміненням та/або радіаційним забрудненням.
Цей інструмент – чек-лист ВООЗ – покриває декілька тем, таких як управління інцидентами, обладнання, процедури сортування та де контамінації, а також протоколи медичного управління.
Належна підготовка є ключовою для лікарень, щоб забезпечити надання медичної допомоги під час інцидентів, дозволяючи персоналу ефективно впоратися зі збільшеним навантаженням і використовувати наявні ресурси.
Ці семінари стали можливими завдяки фінансовій підтримці Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) USAID Ukraine - USAID Україна.