ЩЕ ОДНЕ ВРЯТОВАНЕ ЖИТТЯ: відомий київський трансплантолог та команда Запорізької обласної клінічної лікарні провели родинну трансплантацію нирки

Днями у стінах ЗОКЛ пройшла операція, яку здійснили лікар-трансплантолог (хірург, онколог, уролог) вищої категорії, відділення хірургії та трансплантації КНП «Київського міського центру нефрології та діалізу» Владислав Закордонець та фахівці нашої медичної установи.

Пацієнткою стала 34-річна дівчина, яка протягом тривалого часу хворіла на цукровий діабет, що своєю чергою призвело до термінальної стадії ниркової недостатності. А відтак – до потреби в гемодіалізі. Постав вибір між довічною залежністю від штучного очищення крові від шкідливих речовин і зайвої рідини та можливістю нормально жити завдяки трансплантації. Допомогти дівчині зголосилася рідна мама. Рішення далося важко, але матір пішла на саможертву заради повноцінного життя своєї дитини.

«У мене стався напад паніки на зборах в університеті, коли я спостерігав, як професори сваряться так, як здатні сваритись лише дикі тварини та професори. Раптом я відчув, що втрачаю свідомість. Моє серце калатало так швидко, що я не міг порахувати удари. Це був напад тривоги, якого я ніколи не відчував раніше. Поки я намагався вигадати план утечі, всі в кімнаті раптом стихли й подивилися на мене. Я відкрив рота, але не зміг вимовити жодного звуку. Мої очі безпорадно бігали кімнатою, було важко дихати. У мене була панічна атака, але я не знав, що її спричинило. Так почалася моя подорож у пекло панічного розладу»

- розповів під час пресконференції Владислав Пилипович.

За словами лікарів ЗОКЛ, операція пройшла успішно. На цей час і донор, і реципієнт у стабільному стані й почувають себе добре. Попереду – реабілітація та повернення до звичного життя.

«У мами усе буде так, як було до трансплантації. Що стосується доньки – протягом життя вона прийматиме імуносупресивні препарати та систематично приходитиме на планове обстеження. Крім того, імунна система пацієнтки буде в зниженому статусі, тож їй доведеться більш ретельно слідкувати за своїм здоров’ям»

- зауважив завідувач відділення трансплантації та нефрології ЗОКЛ, лікар-трансплантолог, лікар-хірург вищої категорії, доцент, кандидат медичних наук Євген Гайдаржі.

Варто зазначити, що цьогоріч обласна лікарня підписала договір із Національною службою здоров’я України на проведення трансплантацій нирок та печінки. Відтак, пацієнти можуть отримати пересадку органів повністю безоплатно.

«На сьогодні держава надає суттєву підтримку в розвитку трансплантації й забезпечує максимальний доступ пацієнта до цього виду медичної допомоги, у тому числі й в матеріальному плані. Держава фінансує абсолютно усе. Відтак, завдяки цій підтримці, завдяки зусиллям та синергії як наших спеціалістів, так і фахівців з усієї країни, трансплантація в ЗОКЛ розвивається. І відбувається це динамічно»

- зазначив під час пресконференції Ігор Шишка.

Загалом, в Запорізькій обласній лікарні практикується співпраця з провідними спеціалістами медичної галузі. Це завжди суттєво впливає на рівень та якість надання медичної допомоги пацієнтам, які потребують складного лікування. З Владиславом Закордонцем ЗОКЛ співпрацювала вперше. Але не в останнє. Владислав Пилипович вже понад 20 років займається пересадкою органів. При чому не лише у дорослих, а й у дітей. Його участь в операції – це дійсно важливий крок у розвитку трансплантації ЗОКЛ.

«На сьогодні Запорізька обласна лікарня – це мультидисциплінарна установа, яка може забезпечити комплексне обстеження та лікування під час такої складної операції, як трансплантація. Вона має передове обладнання та багаторічний досвід лікарів, завдяки чому операція будь-якої складності відбувається на високому рівні. Тобто пацієнту не потрібно їхати за межі міста для її проведення, а навпаки — пацієнти з інших міст та областей можуть звертатися до Запорізької обласної лікарні та отримати повний комплекс послуг до, під час та після трансплантації тут, у Запоріжжі»

– зазначила під час телефонної розмови заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Наталія Будяк.

Трансплантація в Запорізькій обласній клінічній лікарні – це поєднання майстерності висококваліфікованого персоналу, сучасного матеріально-технічного забезпечення, багаторічного досвіду, знань та багатої історії. Слід зазначити, що історія трансплантації в цій лікарні починається з 1992 року. Саме тоді була проведена перша пересадка нирки під керівництвом професора Олександра Ніконенка. Відтоді минуло багато років. За цей час в ЗОКЛ здійснили понад 650 пересадок нирки (з них 150 – від живого родинного донора), 18 трансплантацій печінки, одну пересадку комплексу підшлункової залози й нирки, 3 трансплантації серця, понад 180 трансплантацій В-клітин підшлункової залози хворим на цукровий діабет. Також тут виконано 30 успішних трансплантацій нирки дітям.

Як бачимо, Запорізька обласна клінічна лікарня має значні досягнення та великі перспективи. У нас є багато приводів для гордості та чимало цінностей, які ми оберігаємо.