Проєкт «Допомога допомагаючим»

Сьогодні як ніколи населення України потребує допомоги з підтримки психологічного, психічного здоров'я, юридичної, соціальної допомоги та послуг, якісного медичного супроводу та іншої допомоги, адже щодня ми потерпаємо від подій війни, спричиненої росією.

Особливість ситуації України відновлення в часи руйнувань. У нас немає часу чекати домики припиняться бойові дії, а вже потім відбудовувати Україну. Це відбувається вже зараз у всіх сферах нашого життя. Ба більше, напрацьовуються інноваційні методи й унікальний досвід допомоги. Зі свого боку, це забезпечує нам щоденний невпинний рух до перемоги. України і післявоєнного розвитку.

Сьогодні громадські організації, ініціативи, органи центральної та місцевої влади, самоврядування об'єднуються для подолання наслідків війни у співпраці. Це надзвичайно важливо для ефективної допомоги.

Хочемо розповісти про проєкт «Допомога допомагаючим», що розроблено та впроваджено ГО «Вектор прав людини» за підтримки та фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість». Протягом 2023 2024 років проведені освітні заходи, супервізійні та підтримуючі заходи, опитування, конференції для спеціалістів(-ок) допомагаючи професій, у яких взяли участь представниці державного і недержавного секторів. Спеціалісти (ки) з різних областей поділились своїм досвідом одне з одним та з експертною командою проєкту з України, США та Ізраїлю.

Системні підвищення кваліфікацій і психологічна підтримка спеціаліста(-ок) допомагаючих професій це можливість забезпечити якісну допомогу населенню, яке це потребує, здійснювати просвітницькі заходи серед людей та тим самим здійснювати важливий внесок у спільне стратегічне завдання профілактику та/або подолання соціальної та колективної травми. Тому дуже важливо, що і спеціалісти (-ки) нашого регіону долучились до заходів проєкту «Допомога допомагаючим».

Ділимось з вами та запрошуємо поширювати матеріали, які будуть корисними психологам (- гиням), психотерапевтам(-кам), представникам (-цям) медичної спільноти, соціальним працівникам (-цям), адвокатам(-кам), юристам(-кам), медіаторам (-кам), представникам (-цям) представникам українських та закордонних громадських організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування, донорських організацій, дослідникам(-цям) та всім зацікавленим.

  • Публікація «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України» https://hrvector.org/publikacziyi/24-05-06-publication-of-the-program
  • Звіт «Огляд потреб та викликів спеціалістів (-ок) допомагаючих професій, які надають допомогу потерпілим від війни» - https://hrvector.org/zviti/24-05-31-zvit
  • Інформація про проєкт «Допомога допомагаючим» https://hrvector.org/podiyi/24-05-31-2023-2024
  • Інформація про конференцію «Допомога допомагаючим: виклики у роботі та підтримці власного робочого стану спеціалістів (-ок), які надають психологічну і юридичну допомогу» - https://hrvector.org/podiyi/24-04-05-03.04.24