Про надання інформації щодо виконання «Обласного плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» за II квартал 2024 року

Пункт 20 Здійснення заходів щодо забезпечення можливості підключення та передачі звернень за екстреною медичною допомогою провайдерами неголосового виклику екстрених служб

Пункт 20.1. Реалізувати можливість неголосового виклику бригади екстреної медичної допомоги для осіб з порушеннями слуху, мовлення через месенджери: Telegram, Viber, WhatsApp

Для допомоги населенню у надзвичайних ситуаціях та забезпечення можливості виклику екстрених служб особами з порушенням слуху на кінець 2022 року було заплановано впровадження мобільного застосунку «101».

В якості міжнародної технічної допомоги згідно з проєктом «Підтримка ЄС для Сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» отримано обладнання від Програми Розвитку ООН:

  • серверний блок SYS-6029P-HR/2х4216/128GB/2х1.6TB/4x4TB/3108/CV/8x1G 1шт.;
  • ПК / System computer unit PrimePC Solo30 20шт.;
  • Маршрутизатор/Router Mikrotik Routerboard RB951UI-2HnD 41шт.;
  • IP відеотелефон/videophone 20шт.

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації розробка мобільного застосунку «101» призупинено.

Реалізовано можливість неголосового виклику бригади екстреної медичної допомоги для осіб з порушеннями слуху, мовлення через месенджери: Телеграм, Вайбер, WhatsApp.

Пункт 20.2 Оприлюднення інформації про реалізацію можливості неголосового виклику екстреної медичної допомоги

Інформація опублікована на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я України, на вебсайті Департаменту охорони здоров’я, вебсайті «Комунального некомерційного підприємства "Територіальне медичне об'єднання "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Запорізької обласної ради» за посиланням: https://emd.zp.ua/ , а також на сторінці у фейсбук https://www.facebook.com/AMBULANCEZP

Пункт 21. Забезпечити інформаційну обізнаність ветеранів та членів їх сімей щодо забезпечення їх прав

Пункт 21.1. Розмістити соціальну рекламу в медичних, освітніх закладах, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, центрів надання адміністративних послуг тощо

МОЗ спільно з Мінветеранів на робочій зустрічі обговорили питання надання медичної та реабілітаційної допомоги як складової державної ветеранської політики.

Програма медичних гарантій (ПМГ) вже покриває більшість затребуваних послуг для ветеранів, проте профільне міністерство вивчає, які з пріоритетних для ветеранів послуг не є безоплатними та мають бути внесені до ПМГ.

За словами міністра охорони здоров'я, також має бути визначено перелік ліків та медичних засобів, які є найбільш затребуваними серед ветеранів та мають доказову базу. МОЗ розглядатиме можливість їх внесення до програми реімбурсації, яка дозволяє отримати необхідні ліки за електронним рецептом безоплатно або з незначною доплатою.

«Наша мета – забезпечити доступ до якісної медичної допомоги кожному, незалежно від соціального статусу. Звісно, ми будемо враховувати всі потреби ветеранів та вносити відповідні зміни як до програми медичних гарантій, так і до програми реімбурсації. Однак, ними зможуть скористатися всі без винятку громадяни нашої країни»

– зазначив Віктор Ляшко під час зустрічі з керівництвом Міністерства у справах ветеранів.

За його словами, Міністерство охорони здоров’я вже розширило Програму медгарантій двома пакетами послуг, які надзвичайно актуальні й для ветеранів. Зокрема, пакет «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» запроваджує європейський підхід в реабілітації, коли мультидисциплінарна команда фахівців комплексно працюватиме з пацієнтом протягом якнайменш трьох годин. Саме така мультидисциплінарна та якісна реабілітаційна допомога дозволить в максимально короткі терміни повернути пацієнтів, в тому числі й ветеранів, до повноцінного життя.

Також триває робота над розбудовою системи психологічної реабілітації.

«У кожній багатопрофільній лікарні має бути психолог, який працюватиме з ветеранами та на перших етапах визначатиме, хто потребуватиме психологічної підтримки і скеровуватиме їх на подальше лікування до фахівців у спеціальні центри. Безумовно, центри психічного здоров’я і психологічної реабілітації, де ветерани надалі отримуватимуть допомогу, мають бути інтегровані в загальну мережу закладів, що надають таку допомогу українцям»

– додав Міністр охорони здоров'я.

МОЗ України вже здійснило крок до доступності психологічної допомоги. До програми медичних гарантій додано пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Він дозволяє пацієнту отримати короткострокову психологічну допомогу у сімейного лікаря. Таку допомогу надаватимуть виключно лікарі, які пройшли навчання за сертифікованим курсом.

Крім того, МОЗ України спільно з Міністерством оборони, Мінсоцполітики та Мінветеранів працюють над впровадженням найкращих підходів до протезування ветеранів. Напередодні було визначено перелік медичних закладів, до яких скеровуватимуться пацієнти, що потребуватимуть ампутації та подальшого встановлення протезу. Саме у цих медзакладах працюватимуть мультидисциплінарні команди, які зможуть забезпечити повний цикл медичних послуг та подальше встановлення протезу.

Пункт 23. Забезпечити заклади охорони здоров’я доступом до швидкісного Інтернету та засобами доступу до нього

Пункт 23.1

Для того, щоб заклади охорони здоров’я могли працювати з електронною системою охорони здоров’я та був доступ до інтернету, у рамках гуманітарної допомоги забезпечуються супутниковим інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX. 29 закладів охорони здоров’я забезпечені супутниковим інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX.

Starlink — проєкт американської компанії SpaceX щодо розробки високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв’язку та запусків великої їх кількості у космос. Система надає доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети. У планах забезпечення всіх закладів охорони здоров’я на 100% супутниковим інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX.

31% укриттів закладів охорони здоров’я забезпечені супутниковим інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX. У планах забезпечення всіх закладів охорони здоров’я на 100% супутниковим інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX за рахунок МОЗ України" (гуманітарна допомога) щодо забезпечення супутниковим інтернет-сервісом Starlink.

Пункт 23.2. Сформувати план залучення ресурсів та забезпечити заклади охорони здоров’я доступом до швидкісного Інтернету та засобами доступу до нього

Starlink — проєкт американської компанії SpaceX щодо розробки високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв’язку та запусків великої їх кількості у космос. Система надає доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети. У планах забезпечення всіх закладів охорони здоров’я на 100% супутниковим інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX.

Пункт 23.3. Забезпечити укриття закладів охорони здоров'я Wi-Fi покриттям

31% укриттів закладів охорони здоров’я забезпечені супутниковим інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX. У планах забезпечення всіх закладів охорони здоров’я на 100% супутниковим інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX за рахунок МОЗ України" (гуманітарна допомога) щодо забезпечення супутниковим інтернет-сервісом Starlink.

Пункт 29. Впровадження комплексних реабілітаційних та абілітаційних послуг, спрямованих на підвищення якості життя, активності, працездатності та залучення в усі форми суспільного життя (переоцінка діючої системи та стандартів реабілітації, імплементація комплексних сучасних підходів)

Пункт 29.1. здійснити підготовку до створення в реабілітаційних відділеннях кабінетів асистивних технологій для здійснення підбору, налаштування, виготовлення та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації, зокрема проведення протезування пацієнтів з ампутаціями у закладах охорони здоров’я, визначених в рамках реабілітаційного маршруту

У вересні 2023 року відбувся моніторинговий візит команди реабілітації та асистивних технологій Бюро ВООЗ в Україні до Запорізької області. У 7 закладах охорони здоровʼя було проведено оцінювання актуального стану надання реабілітаційної допомоги та потреб в забезпеченні реабілітаційним обладнанням, допоміжними засобами реабілітації, стаціонарними ліжками та розхідними матеріалами та допоміжними засобами реабілітації в закладах охорони здоров’я. Після чого по 4 закладах було отримано позитивне рішення на залучення мультидисциплінарних команд: КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня»ЗОР, КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня»ЗОР, КНП «Міська лікарня № 9» ЗМР та КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР до навчання спеціалістів за програмою ВООЗ.

Пункт 29.2. Впровадити доказову реабілітацію та Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (стандартів реабілітації та абілітації), проведення моніторингу щодо впровадження доказової реабілітації у відомчих закладах охорони здоров’я

У закладах охорони здоров’я Запорізької області вивчається міжнародний досвід зі створення безбар’єрного простору, впроваджуються стандарти та проведення моніторингу реабілітації та абілітації згідно з вимогами доказової реабілітації

Пункт 29.3. Сформувати бачення розвитку реабілітаційних послуг за місцем проживання перебування особи

Департаментом разом з експертами проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у 2022 році було в цілому розроблено модель спроможної мережі закладів охорони здоров’я госпітального округу Запорізької області за пріоритетними групами медичних послуг у перспективі трьох найближчих років.

Але, враховуючи той факт, що внаслідок військової агресії рф проти України, 4 з 5 районів області знаходяться на тимчасово окупованій території, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2023 № 174 пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров'я на цих територіях та проєкти планів розвитку госпітального округу будуть надані на погодження до Міністерства охорони здоров'я України протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану. На цей час опрацьовано попередньо спроможну мережу закладів охорони здоров'я, які знаходяться на підконтрольній Україні території Запорізького району Запорізької області.

10 закладів охорони здоров’я Запорізької області комунальної форми власності, які розташовані на підконтрольній Україні території, уклали договори з НСЗУ, за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

14 закладів охорони здоров'я комунальної форми власності уклали договори за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у амбулаторних умовах».

2 заклади охорони здоров’я комунальної форми власності – за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими».

Пункт 30. Провести гендерно чутливі інформаційно-просвітницькі заходи для зміцнення здоров’я населення, раннього виявлення захворювань, формування навиків здорового способу життя, у тому числі щодо зниження поширеності тютюнокуріння, відповідальної самозбережувальної поведінки (принцип «здоров’я, а не лікування»)

В рамках проведення санітарно-просвітницької кампанії з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, у 2023 році закладами охорони здоров’я Запорізької області отримано та розповсюджено 57500 друкованих інформаційно-просвітницьких матеріалів з популяризації теоретичних основ гігієни та екології довкілля; профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб; з упередження захворювання на туберкульоз та ВІЛ/СНІД; пропаганди здорового старіння та активного довголіття, переваг здорового способу життя, а також стосовно профілактики захворювання на ГРВІ, грип та COVID-19.

Згідно зі стратегією популяризації теоретичних основ здорового способу життя та впливу поведінкових факторів на розвиток захворювань, а саме: ожиріння, тютюнопаління, надмірного вживання алкоголю, гіподинамії та стресових навантажень впродовж 2023 року в області проведено: 1523 інформаційно-просвітницьких заходів, із них: лекцій – 754, бесід – 641, тематичних вечорів - 28; занять – 100; організовано санкуточків – 1146, розміщено санбюлетенів – 492.

Серед заходів щодо профілактики серцево-судинних захворювань, збереження здоров’я та добробуту громадян похилого та старшого працездатного віку, проведено 258 занять, 122 бесіди та 149 лекцій з профілактики гіпертонічної хвороби, гострого мозкового інсульту та інфаркту міокарду.

На сайтах соціальних мереж розміщено 150 інформаційно – просвітницьких матеріалів, відео-роликів, соціальної реклами щодо промоції здорового старіння, активного довголіття, переваг здорового способу життя та профілактики захворювань.

Опубліковано 90 інтернет-статей присвячених Всесвітнім та Міжнародним дням, які направлені на профілактику алкоголізму, наркоманії, туберкульозу та ВІЛ-інфекції.

Отримано та розповсюджено друковані методичні рекомендації та інформаційно-просвітницькі матеріали (буклети, плакати, пам’ятки,) щодо шкідливості тютюнопаління та електронних пристроїв для паління тиражом – 5000 екземплярів.

Організовано та проведено «круглий стіл», присвячений загальнонаціональній інформаційній кампанії «Всесвітній день без тютюну», який відбувся 31 травня 2023 року.

Отримано та розповсюджено методичні рекомендації та інформаційно-просвітницькі матеріали (буклети, плакати, пам’ятки, відео-ролики) щодо алгоритму дій в разі радіаційної небезпеки та профілактики інфекційних захворювань, загальним тиражом – 25000 екземплярів:

  • пам’ятки «Що робити у разі радіаційної катастрофи» - 1500 прим;
  • плакати «Чим небезпечний безконтрольний прийом калію йодиду?» - 1500 прим;
  • буклети з профілактики променевої хвороби «Йодна профілактика у разі радіаційної безпеки» - 1500 прим;
  • буклети «Безпека води та харчових продуктів у разі радіаційної аварії» - 1500 прим;
  • пам’ятки «Що важливо знати при складанні аптечки» - 1500 прим.

З метою упередження інфекційних захворювань отримано та розповсюджено 17500 друкованих інформаційних матеріалів з популяризації теоретичних основ гігієни та екології довкілля, профілактики інфекційних хвороб, які передаються шляхом вживання питної води (холера, дизентерія, ротавірусні інфекції, лептоспіроз тощо).

З метою реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованою Першою Леді Оленою Зеленською, в закладах охорони здоров’я області активно впроваджуються діючі програми з психічного здоров’я та психосоціальної допомоги.

Медичні працівники 18 закладів охорони здоров’я пройшли навчання за Програмою Mental Health Gap Action Programme (mhGAP), яка впливає на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я населення на первинному рівні медичної допомоги.

Всього пройшли навчання за програмою Mental Health Gap Action Programme (mhGAP) 836 медичних працівника (лікарів – 416, середнього медичного персоналу – 420) та проходять навчання за програмою mhGAP ще 57 медичних працівника, фахівці спеціалізованої медичної допомоги, починаючи з травня 2024 року.

Розповсюджено по закладам охорони здоров’я області інформаційної друкованої продукції щодо надання послуг в сфері психічного здоров’я тиражом 1500 екземплярів.

На платформах соціальних мереж розміщено інформаційні відео-ролики щодо підвищення культури піклування населення про свій психоемоційний стан, поширення знань про реалізацію техніки психологічної самодопомоги.

У закладах охорони здоров’я первинної ланки (ЦПМСД) продовжують функціонувати школи здоров’я, які забезпечені санітарною наочністю (плакати, буклети, пам’ятки тощо) з профілактики гіпертонії, діабету, туберкульозу, раціональному харчуванню, фізичній активності та збереженню здоров’я.

За 2019 рік у школах здоров’я пройшли навчання до 26 тис. пацієнтів різних вікових груп населення, переважно людей похилого віку.

Пункт 31 Про розвиток гендерно чутливого простору в закладах охорони здоров'я, розширено застосування підходів дружніх до сімей з дітьми та маломобільних груп населення

Пункт 31.1. Щодо врахування підходів гендерної чутливості, дружності до сімей з дітьми та маломобільних груп населення при будівництві, реконструкції закладів охорони здоров'я.

Заклади охорони здоров’я області дотримуються вимог, зазначених у нормативних документах щодо доступності будівель та приміщень під час проектування та проведення реконструкцій приміщень/будівель.

У липні 2023 року в КНП «Обласний перинатальний центр» ЗОР відкрився гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю, жінок, постраждалих від домашнього або гендерно-зумовленого насильства, жінок ВПО. Кабінет оснащений сучасним обладнанням, зокрема кріслом-трансформером, для надання допомоги жінкам з маломобільних груп населення. Жінки цілодобово та без вихідних отримують кваліфіковану, конфіденційну, безкоштовну консультацію психолога та лікаря акушер-гінеколога.

Особи з дітьми від 0-17 років, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, в КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР мають доступ до приміщень лікарні та інформації в різних форматах та з використанням технологій. У наявності 4 ліфти, в яких є можливість перевозити маломобільні групи населення на всі поверхи лікарні.

Відновлені санвузли, душові кабіни згідно з нормами, облаштовано кріслами, кушетками, інформаційними табло (телевізором) приміщення для очікування та коридори, оприлюднено інформацію щодо проведених заходів у соціальних мережах (фейсбук, інстаграм), реалізовано можливість не голосового виклику бригади медичної допомоги (персоналу приймального відділення, травматологічного відділення) для осіб з порушеннями слуху, мовлення (та ін.) через кнопку (домофон). Зроблені таблички з написом: зокрема шрифтом Брайля.

У КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької обласної ради дотримуються принципи гендерної рівності, що дозволяє особам обох статей отримувати лікувально-діагностичну, соціально-відновлювальної допомогу як в умовах стаціонару так і в амбулаторних умовах.

З метою організації безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до будівель, приміщень, у КНП «Вільнянська багатопрофільна лікарня» ВМР встановлені пандуси: корпус поліклінічного відділення має 2 пандуси, лікувальний корпус має 2 пандуси і вантажний ліфт для транспортування пацієнтів до гінекологічного, хірургічного відділень, у ВАІТ. Рентгенологічний корпус має пандус із поручнями.

Всі відділення оснащені інклюзивними санітарно-гігієнічними приміщеннями. Відновлено роботу вантажного ліфта для транспортування маломобільних пацієнтів до акушерсько-гінекологічної служби, що розташована у дитячому корпусі.

Всі будівлі відносяться до категорії безбар’єрних. Дитячий корпус відноситься до категорії частково безбар’єрного у зв’язку з наявністю 1 пандуса з тильного боку будівлі. У лікарні працює гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу для жінок із сучасним обладнанням з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Територія лікарні облаштована тактильною плиткою для людей з вадами зору.

31.2. Щодо розширення. охоплення послугою раннього втручання в закладах охорони здоров'я за принципом раннього виявлення дітей, які мають порушення розвитку або в яких існує ризик виникнення таких порушень

Послуга раннього втручання у ІІ кварталі 2024 року надається у закладах охорони здоров’я на території Запорізької області, яка підконтрольна Україні, які підписали договір з Національною службою здоров’я України за пакетом медичних гарантій на 2024 рік «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя», а саме: КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради та КНП «Міська дитяча лікарня № 5» Запорізької міської ради.

Крім того, послуга раннього втручання доступна і в КНП «Клініка «Сімейний лікар» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області (розпорядження голови Широківської об’єднаної територіальної громади від 07.07.2020 № 60 «Про створення робочої групи міждисциплінарних фахівців для реалізації пілотного проекту щодо раннього втручання»).

У КУ «Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко» Запорізької обласної ради відновлено надання послуги раннього втручання з 15.01.2024.

У диспансерно-поліклінічному відділенні КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької обласної ради удосконалюється спадкоємність між сімейними лікарями, дитячими неврологами та дитячими психіатрами закладу з метою раннього виявлення порушення розвитку або ризику виникнення таких порушень.

Сімейними лікарями, лікарями-педіатрами проводиться спостереження за дітьми на закріплених територіях.

Пункт 32. Забезпечити відкриття психіатричних відділень в багатопрофільних лікарнях

Психологічна підтримка та психосоціальна реабілітація осіб, які постраждали внаслідок військової агресії, максимально наближена до місць їх проживання. У Запорізькому районі така робота проводиться безпосередньо у громадах, а допомога населенню з окупованих територій - в інтегрованих центрах комплексної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, у тому числі мобільними бригадами, із залученням БФ «Посмішка UA», ГО «Рідна стежка», ГО «Пролісок», БФ «Карітас», БФ «Доркас», міжнародної організації «FHI 360» та ін.

В межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» продовжує надаватися амбулаторна та стаціонарна спеціалізована психіатрична допомога, психологічна реабілітація та психосоціальний супровід.

Стаціонарна та амбулаторна спеціалізована психіатрична допомога, психолого-психіатрична реабілітація надається в КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР та КНП «Обласний дошкільний заклад з надання психіатричної допомоги та реабілітації» ЗОР. Протягом 2023 року таку допомогу отримали 1320 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі 98 дітей. Також на територіях, підконтрольних Україні, продовжують функціонувати 4 багатопрофільні лікарні, в штаті яких працюють лікарі-психіатри та лікарі-наркологи, що забезпечують надання амбулаторної спеціалізованої психіатричної та наркологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Психологічне консультування та психологічна реабілітація проводиться в усіх закладах охорони здоров’я області штатними психологами, а в разі їх відсутності - залучаються фахівці-психологи неурядових організацій.

Необхідності для відкриття психіатричних відділень у багатопрофільних закладах охорони здоров’я на цей час немає.

Пункт 33 Про створення системи реабілітаційної допомоги військовослужбовцям та ветеранам

Пункт 33.1. Про розроблення маршруту «Захисника і Захисниці України» для отримання комплексної реабілітації, зокрема направлення до закладів охорони здоров’я, реабілітаційних закладів, які надають реабілітаційні послуги

На виконання наказу МОЗ України від 16.03.2022 № 495 «Про організацію надання відновного лікування та реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я військовослужбовцям сил оборони», з метою покращення якості надання медичної допомоги військовослужбовцям сил оборони для відновного лікування та надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я, Департаментом охорони здоров'я обласної військової адміністрації видано наказ від 29.03.2022 № 95-вс, в якому визначені заклади охорони здоров'я, що забезпечують надання відновного лікування та реабілітаційної допомоги військовослужбовцям сил оборони після надання їм спеціалізованої медичної допомоги у військово-медичних та цивільних закладах охорони здоров’я. В зазначених закладах охорони здоров'я визначені координатори, відповідальні за надходження, переведення та виписку військовослужбовців сил оборони, які активно співпрацюють з фахівцями військового госпіталю.

Наразі заклади охорони здоров’я Запорізької області, що розташовані на підконтрольній Україні території, уклали договори з Національною службою здоров’я України, у т.ч. 15 комунальних некомерційних закладів за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у амбулаторних умовах», 10 комунальних некомерційних закладів – за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах», в яких надається медична та реабілітаційна допомога, у тому числі військовослужбовцям та ветеранам війни.

Пункт 33.2. Про забезпечення принципа доказовості та біопсихосоціальної моделі Міжнародної класифікації функціонування обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) під час надання реабілітаційних послуг шляхом перегляду програм санаторно-курортного лікування

Класифікація МКФ базується на «біопсихосоціальному» підході, а отже, враховує як клінічні, так і соціальні та психологічні чинники здоровʼя людини.

Це дозволяє дбати не лише про відновлення фізичного та психологічного самопочуття людини, але й ставити за мету повноцінне повернення її до суспільного життя, збереження її права на роботу і соціальні контакти.

Наразі у закладах охорони здоров’я впроваджуються принципи доказовості та біопсихосоціальної моделі МКФ під час надання реабілітаційних послуг шляхом перегляду програм, в тому числі санаторно-курортного лікування.

МОЗ активно долучається до розбудови системи доказової, доступної та людиноцентричної реабілітації. Створення та розвиток реабілітаційних відділень, а також цифровізація та супровід процесу реабілітації в ЕСОЗ на основі Міжнародної класифікації функціонування (МКФ) - одні з ключових завдань МОЗ у цьому напрямі.

В Україні створюють гідні умови для адаптації, реабілітації та самореалізації захисників

МОЗ реалізувало чверть запланованих заходів для створення в Україні безбар’єрного простору

МКФ надає можливість людині з інвалідністю реалізувати свій потенціал

Пункт 43. Про розширення мережі освітніх центрів Державної установи «Школа супергероїв» у всіх обласних дитячих лікарнях.

Під час стаціонарного лікування або реабілітаційної допомоги пацієнти КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР, КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР мають можливість продовжити навчання дистанційно.

У КНП «Обласний центр з надання психіатричної допомоги» ЗОР, згідно з постановою КМУ № 1160 від 28.10.2021 «Деякі питання забезпечення організації та надання освітніх послуг дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога» з метою забезпечення рівних прав, можливостей та безперервності здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти дітьми у разі перебування на стаціонарному лікуванні більш 14 днів буде пропонуватися надання освітньої допомоги.