ОДИН ДОНОР – ТРИ ВРЯТОВАНІ ЖИТТЯ: у стінах обласної лікарні Запоріжжя провели унікальну трансплантацію

У Запорізькій обласній лікарні відбулася надважлива подія – мультиорганний забір органів від посмертного донора та успішна пересадка серця.

Донором стала запоріжанка, у якої констатували смерть мозку. Протягом життя вона неодноразово казала про те, що після смерті хотіла б допомогти іншим людям стати здоровішими. Відтак, рідні виконали її бажання та дали згоду на посмертну трансплантацію. Завдяки цьому донорству з’явилася можливість врятувати життя та здійснити пересадку нирки і серця трьом реципієнтам, які цього потребують.

Це вже 3-й мультиорганний забір в історії Запорізької обласної клінічної лікарні. Як підкреслив голова облдержадміністрації Іван Федоров під час пресконференції, що відбулася у стінах ЗОКЛ, операції такого рівня проводять лише в декількох лікарнях країни, в тому числі й в Запорізькій області. Він подякував медикам за те, що попри повітряні тривоги та близькість до фронту вони продовжують 24/7 рятувати життя пацієнтам та проводити надскладні операції. І підкреслив, що обласна влада продовжить підтримувати головний медичний заклад регіону. В планах – реконструкція операційного блоку, де проводять надскладні втручання.

Мультиорганне вилучення донорських органів та пересадку серця проводила команда лікарів Запоріжжя та Києва. Трансплантація серця відбувалася під керівництвом лікаря-кардіохірурга вищої категорії, професора, доктора медичних наук, директора Інституту серця (м. Київ) Бориса Тодурова.

Реципієнтом став житель Черкаської області. Чоловік має вроджену ваду серця, плюс у 2019 році переніс пневмонію, а далі – коронавірусну хворобу. Це дало свої ускладнення. Стан пацієнта став вкрай важким. Під час пресконференції лікар-кардіохірург Борис Тодуров наголосив, єдиним шансом на порятунок його життя була трансплантація. Тепер це життя врятоване!

Важливо підкреслити, що в рамках пресконференції відбулося підписання договору про співпрацю між Запорізькою обласною клінічною лікарнею та Інститутом серця. За словами Ігоря Шишки, така співпраця – це величезний здобуток, як для медичних працівників Запоріжжя, так і для тих пацієнтів, які потребують подібних операцій.

Контакт-центр ЗОКЛ: (067) 281-19-42