Днями в Запорізькій обласній клінічній лікарні провели три трансплантації нирок протягом доби!

Об'єднавши спільні зусилля, професійність та досвід вони зробили те, що здається неможливим в прифронтовому місті. Дві трансплантації були здійснені від посмертного донора, а одна – від родинного.

Посмертним донором стала жінка із Запоріжжя, у якої констатували смерть мозку. Родичі пацієнтки зголосилися на трансплантацію задля порятунку нужденних в здорових органах пацієнтів. Пересадку нирок провели молодому запоріжанину та жительці Дніпровської області. Хлопець давно перебував у листі очікування на пересадку нирки й нарешті дочекався своєї черги. З юних років він дізнався що таке діаліз, й невідомо скільки б йому ще довелося так жити, якби не цей випадок. Реципієнтка теж перебувала в ЗОКЛ на гемодіалізі, оскільки її нирки не виконували належних функцій. Тож, слід віддати належне родичам померлої за їх шляхетний вчинок і порятунок інших життів.

Окрім того, протягом цієї ж доби була виконана родинна трансплантація. Донором став чоловік, який згодився віддати нирку своїй дружині. На фоні цукрового діабету у неї розвинулася хронічна ниркова недостатність. Постав вибір: або постійний діаліз (в швидкій перспективі), або родинна трансплантація нирки. За чудовим збігом обставин відповідні медичні обстеження показали, що чоловік може стати донором для своєї коханої! Це дало змогу успішно прооперувати подружжя.

Нагадаємо, що діаліз і трансплантація належать до замісних методів лікування ниркової недостатності, яка може виникнути через ряд захворювань. Серед них – цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, онкологічна патологія, певні аномалії розвитку тощо. Щоб не виснажувати себе довічними процедурами очищення крові за допомогою спеціальних апаратів «штучної нирки», варто записатися до листа очікування. Зробити це можна безпосередньо в обласній лікарні Запоріжжя. Це дасть змогу при першій нагоді отримати здоровий орган та поліпшити якість свого життя. Трансплантація – це складний і серйозний медичний процес, але для когось він відкриває можливість для початку нового якісного життя.