Збереження здоров’я та забезпечення добробуту громадян похилого віку

14 грудня 1990 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 1 жовтня Міжнародним днем людей похилого віку з метою підвищення обізнаності про виклики та можливості, пов’язані зі старінням населення. Свято було започатковано для визнання внесків людей похилого віку в суспільство та для підвищення обізнаності про їхні потреби. З часом цей день став важливим для багатьох країн, які організовують різні заходи, присвячені літнім людям.

Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, людей з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».

Для заохочення осіб похилого віку до здорового способу життя та сприяння фізичної активності, у 2024 році медичними працівниками області проведено: 23 лекції, 104 бесіди та проведено 461 занять; організовано 9 тематичних вечорів. В закладах охорони здоров’я розроблено 40 санітарно-освітніх куточків та розміщено 128 інформаційних бюлетеня на відповідну тематику.

Отримано та розповсюджено санітарно-просвітницьких матеріалів (буклетів, плакатів) з профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб, популяризації здорового способу життя загальним тиражем 16 тис. примірників.

На платформах соціальних мереж та медіа-ресурсах розміщено 260 просвітницьких відео-роликів та соціальної реклами щодо пропаганди здорового старіння та активного довголіття, профілактики серцево-судинних захворювань, онкологічних захворювань та переваг здорового способу життя.

У 2024 році на первинній ланці закладів охорони здоров’я Запорізької області продовжують функціонувати школи здоров’я, які забезпечені санітарною наочністю (плакати, буклети, пам’ятки тощо) з профілактики діабету, туберкульозу, серцево судинних захворювань; промоції раціонального харчування, фізичної активності та збереженню здоров’я.

80% ЦПМСД комунальної форми власності мають структуровані школи здоров’я. Число реконвалесцентів різних вікових груп населення, охоплених заняттями в школах здоров'я – 21 тис. осіб, переважно людей похилого віку.