Урядова програма "Доступні ліки"

ПРОГРАМА РЕІМБУРСАЦІЇ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І МЕДВИРОБІВ

Реімбурсація – це повне або часткове відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі рецепта, за рахунок коштів програми державних гарантій медичного обслуговування населення (далі – програма медичних гарантій).

       У 2023 році Національна служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій здійснює реімбурсацію лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах:
- серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів;
- цукрового діабету (пероральні гіпоглікемічні засоби та препарати інсуліну аналоги та людські);
- нецукрового діабету;
- хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;
- розладів психіки та поведінки;
- епілепсії;
- хвороби Паркінсона;
- для забезпечення лікування осіб у посттрансплантаційному періоді – з 27 лютого 2023 року;
- паліативних хворих, що потребують знеболення – з 31 серпня 2023 року.

З Переліком лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року можна ознайомитись тут.

Також Національна служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій здійснюватиме реімбурсацію медичних виробів для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом першого типу – з жовтня 2023 року.

З Переліком медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року можна ознайомитись тут.

В залежності від того, якого лікарського засобу потребує пацієнт, маршрут пацієнта буде різнитися.