Понад 500 цивільних медзакладів буде залучено до проведення медичних оглядів військовозобов’язаних

moz.newДля забезпечення фінансування і проведення медоглядів військовозобов’язаних на базі цивільних медзакладів було ухвалено постанову уряду щодо впровадження нового пакету медичних послуг у рамках Програми медичних гарантій.

Вона впорядковує фінансування державою проведення таких медоглядів мультидисциплінарними командами лікарів та безоплатність для тих, хто їх проходить.

Для цього вже формуються позаштатні військово-лікарські комісії (далі – ВЛК) при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, які працюватимуть на базі цивільних медзакладів. Їх кількість та перелік з урахуванням поточного навантаження визначають керівники обласних та Київської міської військових адміністрацій. 

НСЗУ укладає договори з цими закладами і в межах пакета оплачуватиме їм відповідні послуги. Для всіх військовозобов’язаних, які проходитимуть такі ВЛК, послуги будуть безоплатними. 

Зокрема, держава фінансуватиме:

  • проведення медоглядів, що включатимуть лабораторні та інструментальні дослідження;
  • направлення за наявності показань в інші медзаклади та надання спеціалізованої медичної допомоги;
  • оформлення довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я.

Переліки закладів уже сформовані та подані до НСЗУ. Це дало можливість вчасно розпочати контрактування. Очікується, що більш як 500 медичних закладів укладуть договір за новим пакетом.

Наразі вже 480 закладів подали пропозиції, 366-м із них підтверджена відповідність, це означає, що всі вони відповідають сформованим вимогам, що дозволяє надавати якісні послуги, зокрема йдеться про кадровий потенціал, перелік обладнання та наявність відповідних приміщень для проходження ВЛК.

«Команда МОЗ разом з колегами з Міноборони, Командуванням Медичних сил ЗСУ, іншими партнерами з органів влади та громадського сектору працює над тим, щоб процес проходження ВЛК був швидким та більш зручним. Впровадження нового пакету в рамках Програми медичних гарантій та організація фінансування медичних оглядів – важливий крок у цьому напрямі. Продовжуємо роботу і над юридичними змінами та цифровізацією процесів, зокрема, організацією електронних черг та електронного документообігу», – зазначила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку.

Окрім розвантаження роботи наявних ВЛК і забезпечення фінансування, важливою є цифровізація процесів, а також юридичне нормування.

Зокрема, вже ухвалено зміни до двох законів, які врегульовують питання залучення цивільних медзакладів і спрощують обіг окремих документів. 

Пресцентр  МОЗ України