Кабмін затвердив перелік пріоритетних біологічних патогенів, що спричиняють небезпечні захворювання

moz.newУряд ухвалив розпорядження «Про затвердження переліку пріоритетних біологічних патогенних агентів». Документ розроблений для обліку небезпечних біологічних патогенів, що можуть інфікувати людину, спричинити серйозні захворювання та мають високий ризик поширення у популяції. 

Перелік пріоритетних біологічних патогенних агентів допомагає уряду та медичним службам управляти ризиком виникнення та поширення небезпечних інфекційних захворювань, належно реагувати на випадки зараження та контролювати їхнє поширення.

Знання про патогени є важливим для розробки вакцин, ліків та інших засобів профілактики, лікування інфекційних захворювань, допомагає знизити ризик зараження та покращити медичний захист населення. Вчені можуть вивчати ці патогени, розробляти методи їхнього виявлення та діагностики, а також робити прогнози щодо їхніх мутацій та розповсюдження.

Отже, затвердження переліку пріоритетних біологічних патогенних агентів має важливе значення з точки зору національної, глобальної та громадської безпеки, а також забезпечення медичної та наукової діяльності в сфері біологічної безпеки. 

 

Пресцентр МОЗ України