Центри «екстренки» в найбільш постраждалих від війни областях отримали 5 автівок швидкої допомоги

51169 whatsapp image 2023 11 08 at 11 28 14 1Центри «екстренки» у найбільш постраждалих від війни областях отримали пʼять автомобілів швидкої допомоги. Загальна вартість автівок —  420 000 доларів. 

Автомобілі класу «С» оснащені необхідними медичними інструментами, як-от різні види медичних нош, вакуумний матрац, набір для лікування переломів, шийно-комірцевий набір, кисневі балони, дефібрилятор, шприцевий насос, апарат штучної вентиляції легень і багато іншого, та призначені для надання допомоги у найрізноманітніших екстрених ситуаціях. 

«В умовах повномасштабної війни дуже важливим завданням є забезпечення доступності медичної допомоги на всій території України. Передані сьогодні автомобілі швидкої допомоги будуть направлені в області, що зазнають постійних атак ворога, зокрема і постійних прицільних руйнувань обʼєктів медичної інфраструктури, — саме там вони найбільше потрібні зараз, — зазначив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. — Дякую нашим міжнародним партнерам за спільну роботу заради посилення потужностей екстреної медичної допомоги. Це дасть змогу нашим героїчним лікарям врятувати ще більше людських життів».

Пʼять автомобілів передано Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки уряду Канади. Автівки будуть розподілені до центрів «екстренки» в областях, які найбільше постраждали від російської війни —  Дніпропетровській, Харківській, Миколаївській, Запорізькій та Чернігівській областях.

«Стійкість українського народу вражає, і Канада підтримує вас у скрутний час. Ми прагнемо посилити відновлення України, адже мобільні бригади екстреної допомоги зможуть дістатися до людей і слугуватимуть життєво важливою підтримкою. Завдяки нашому сталому партнерству ми прагнемо розширити можливості екстреної медичної допомоги в Україні», — розповіла пані Посол Канади в Україні Наталка Цмоць під час церемонії передачі автомобілів. 

Ця ініціатива — частина ширшої програми ПРООН в Україні та уряду Канади, спрямованої на підвищення стійкості сфери охорони здоровʼя у громадах, що постраждали від війни. Напередодні для українських медзакладів вже було передано 10 автівок швидкої допомоги типу «В». 

«На тлі руйнувань, спричинених війною в Україні, ПРООН глибоко віддана справі забезпечення доступу до основних медичних послуг для всіх, хто їх потребує. Завдяки уряду Канади ми надали медичним бригадам у громадах автомобілі швидкої допомоги, які допомагатимуть у їхній важливій роботі. Ми вдячні за підтримку Міністерству охорони здоровʼя України та уряду Канади, яка була невідʼємною частиною цих зусиль», — акцентував постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.

Загалом, за понад 20 місяців війни росія пошкодила 203 автомобілі екстреної медичної допомоги, ще 253 зруйнувала. Також 125 автівок захоплено.

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що 25 автівок швидкої медичної допомоги отримали медзаклади у прифронтових областях.

 

Пресцентр МОЗ України