Ендопротезування в Запорізькій області

Тотальне ендопротезування (ТЕП) – це хірургічна операція по заміні ушкодженого суглоба внаслідок запальних захворювань або травм, що привели до обмеження функції суглобів. Найчастіше ТЕП проводиться колінного та кульшового суглобів для відновлення руху.

В Запорізькій області операції з ендопротезування кульшового та колінного суглобів за медичними показаннями проводяться в КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР, КНП "Міська лікарня № 9" ЗМР,    КНП "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР, а також в ТОВ «ВІТАЦЕНТР» та багатопрофільній клініці Святого Миколая.

При плануванні оперативного втручання пацієнту доводиться до відома інформація про стан його здоров’я, необхідність оперативного втручання, можливих типах ендопротезів, їх різниці та наявності на балансі лікарні.

Пільгові категорії громадян вносяться до реєстру осіб, які потребують ТЕП. Визначаються терміни планового втручання згідно з встановленою черговістю.

Порядок організації ТЕП визначений наказом Департаменту охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації від 02.07.2018 № 725 «Про подальше удосконалення надання медичної допомоги хворим із захворюваннями суглобів, які потребують ендопротезування великих суглобів».

       У 2023 році ендопротезування проведено 348 пацієнтам (254 – кульшового та 94 – колінного суглобів). За кошти Національної Служби здоров’я України прооперовано 87 пацієнтів (72 - кульшовий та 15 - колінного суглобів). За кошти місцевого бюджету - 69 пацієнтів (30 – кульшового та 39 - колінного суглобів). За кошти пацієнтів проведено 192 ендопротезування (152 – кульшового та 40 – колінного суглобів).